Minibölcsőde létrehozása Gyöngyöshalász településen
Jelenleg Gyöngyöshalász településen nem működik bölcsőde, a 0-3 éves kor közötti gyermekek napközbeni ellátása nem megoldott. A település 3 év alatti lakosainak száma meghaladja a 40 főt, így számunkra a szolgáltatás biztosítása törvényi előírás.
Projektünk célja a felhívás céljaihoz illeszkedően a Gyöngyöshalász településen a kisgyermekes szülők munkaerőpiacra történő visszatérésének elősegítése a gyermekellátási szolgáltatások fejlesztése által, ezáltal a jogszabályi előírásoknak való megfelelés, valamint a nyújtott szolgáltatások minőségének javítása.
Projektünk átfogó célja településünk hosszú távú lakosságmegtartó erejének növelése a bölcsődei infrastruktúra fejlesztésével, fokozva így településünk humán tőkéjét, mely hozzájárulhat a község felemelkedéséhez.
A projekt eredményeként 14 fős új mini bölcsődei kapacitás jön létre, valamint 4 új munkahelyet hozunk létre. A településen élő kisgyermekes szülők foglalkoztathatósága növekszik, ezáltal csökken a településen a munkanélküliek száma, nő a település lakosságának jövedelme, ezáltal életszínvonala. A korszerű szolgáltatások biztosításával a területi hátrányok csökkennek.
A projekt szakmai-műszaki tartalma
Új mini bölcsődei intézmény létrehozása
Új épület építése: Két csoportszobás, 14 férőhelyes mini bölcsőde és kiszolgáló helyiségeinek létrehozása az óvoda melletti területen. Más fejlesztésre alkalmas épülete az önkormányzatnak nincs. Az óvoda épületének helyt adó telek megfelelő nagyságú ahhoz, hogy a két szolgáltatást egymás melletti épületben nyújtsuk. Az óvoda épülete nem bővíthető, a telken lévő melléképületek sem kialakításukat, sem szerkezetüket, sem műszaki állapotukat tekintve nem alkalmasak arra, hogy felújításuk, bővítésük gazdaságosan megoldható lenne, így az új építés az egyedüli alternatíva a mini bölcsőde kialakítására.
Építési mód: az épület hagyományos technológiával – sávalapok, falazott szerkezetek, vb. födém, hőszigetelés vékony vakolattal, műanyag külső nyílászárók – magastetős kivitelben készül.
Akadálymentesítés: A mini bölcsőde kialakítása során az előírt akadálymentesítés megtörténik: a szülők, látogató részére az akadálymentes megközelítés biztosított, akadálymentes mosdó elérhető. A tervezés és a megvalósítás során is rehabilitációs szakértői tanácsadást veszünk igénybe az előírások maradéktalan betartása érdekében
A kivitelezés során óvodai raktár és óvodai játszókerthez kapcsolódó gyermek wc kialakítása is tervezett, mivel ezek nem támogatható tevékenységek, a vonatkozó költségek a költségvetésben nem elszámolható költségként szerepelnek.
Eszközbeszerzés
a) a bútorok és egyéb berendezési tárgyak, eszközök beszerzése közvetlenül a szolgáltatáshoz kapcsolódóan
b) az informatikai eszközök és kapcsolódó szoftverek, berendezések, IKT-eszközök, beszerzése a nevelési munkához kapcsolódóan
A különféle játékok beszerzésénél olyan eszközök beszerzésére törekszünk, amelyekkel fejlődik a figyelemkoncentráció, a helyzet felismerési- és szervezőkészség, a találékonyság, a kreatív, problémamegoldó gondolkodás.
A játszóudvart az Európai Uniós szabványoknak megfelelő játszótéri eszközökkel felszerelve, valamint a játszóudvaron belül a szabad mozgástér biztosítására igyekszünk minél nagyobb összefüggő pázsitfelületet kialakítani
Megújuló energiaforrások kialakítása Napelemes rendszer telepítése
Udvar, játszóudvar felújítása, kialakítása Az épület körül térburkolatok, járdák, előlépcső készül. A helyszínrajzon jelölt felületen – a bontásra kerülő melléképület helyén is játszókert kerül kialakításra. Térvilágítást is terveztünk.
Kerékpár támaszok kiépítése
Babakocsi tároló létesítése
Akadálymentes parkoló-férőhely fejlesztése
Nyilvánosság biztosítása
A tervezéshez, megvalósításhoz együttműködési megállapodást kötöttünk a Magyar Bölcsődék Egyesületével, a tervezésbe bölcsődei módszertani szakértő bevonásra került.
Támogatási összeg 264 972 918 Ft
Támogatás intenzitása: 100 %
A projekt azonosítószáma: TOP-1.4.1-19-HE1-2019-00006